Rapu- ekstrudēta papildbarība
EKSTRUDĒTS BARĪBAS MAISĪJUMS

Rapu -ekstrudēts barības maisījums

PALIELINA IZSLAUKUMU

Ekstrudējot izejvielas molekulārā struktūra sadalās, izdarot daļu dzīvnieka “gremošanas procesa” darba. Govs var virzīt enerģiju piena ražošanai, nevis barības vielu šķelšanai. Ekstrudēta barība veicina nepieciešamo vielu pilnīgu uzņemšanu un izmantošanu, nodrošinot efektīvu barošanas procesu.

SABALANSĒTS PROTEĪNA, TAUKU UN CIETES AVOTS

Pupu un rapša kombinācija nodrošina izcilu proteīna, cietes un tauku balansu. Rapsī ir daudz metionīna, savukārt pupās lizīna, kas labi izmantojas esot vienā devā, kas ir nozīmīgs faktors cūku barošanā. Vistām un govīm palielinās produktivitāte. RAPU ir lielisks importētās sojas proteīna aizvietotājs.

SAMAZINA ACIDOZES RISKU

Pupās esošā ciete izmantojas lēnāk kā graudos esošā ciete. Tas ļauj samazināt graudu daudzumu un rada veselīgāku vidi spureklī.

PASARGĀ NO SLIMĪBĀM

Barības termiska apstrāde izslēdz mikotoksīnu klātbūtni, pasargājot dzīvnieku no slimībām.

“Nodrošinot dzīvniekam ekstrudētu barību, tiek faktiski samazināta piena pašizmaksa, jo barība vieglāk sagremojas un pilnīgi pārstrādājas. Tas ļauj samazināt izbarojamās devas daudzumu. Šobrīd katrs saimnieks zina, ka piena izslaukums ir atkarīgs no dzīvnieka labsajūtas. Kvalitatīva ekstrūdēta barība ir viens no faktoriem, kas to nodrošina.”

Sanita Celitāne — SIA Iecavnieks ražotnes vadītāja
KAS IR EKSTRUDĒŠANA

Ekstrudēšanas procesā notiek ātras bioķīmiskas izejvielas pārvērtības, sadaloties molekulārajām struktūrām, tas nozīmē, ka ekstruders izdara daļu darba, kas būtu jāveic dzīvnieka kunģim, patērējot daudz enerģijas. Piemēram, ciete, kas ir polisaharīds, pārveidojas par parastiem monosaharīdiem un dekstrīniem. Daži cukuri pēc cietes sadalīšanās uzreiz uzsūcas dzīvnieka organismā, nodrošinot lielāku piena izslaukumu.

Olbaltumvielas sadalās un atbrīvojas aminoskābes, kas nozīmīgi palielina proteīna sagremojamību. Šis process ļauj dzīvniekam mazāk tērēt enerģiju atsevišķu aminoskābju uzņemšanai, tajā laikā enerģija tiek virzīta piena ražošanai.

Ekstrudēšanas procesā tiek palielināts aizsargātais proteīns, kurš nodrošina sabalansētu un pilnvērtīgu barības sagremojamības procesu, kurš veicina nepieciešamo vielu pilnīgu uzņemšanu un izmantošanu, veicinot efektīvu barošanas procesu.

Rapu -ekstrudēts barības maisījums

Rapu -ekstrudēts barības maisījums

1: Samazinās devas daudzums. 2: Ekstrūderis ir paveicis daļu dzīvnieka kunģa darba. 3: Paliek vairāk enerģijas piena ražošanai. 4: Ekstrudēta barība vieglāk sagremojas un uzsūcas.
RAPU SASTĀVS. VIDĒJIE RĀDĪTĀJI DABĪGĀ PARAUGĀ

Dokumenti

Ja esi ieinteresēts

Droši sazinies ar mūsu komandu. Mēs palīdzēsim un atbildēsim uz visiem Taviem jautājumiem.
Visi kontakti
ILZE LĪBIETE — PUTNIŅA

Komercdirektore


(+371) 63921978

(+371) 25154105

ilzelibiete@iecavnieks.lv

Šī vietne izmanto sīkdatnes

Informējam, ka šajā vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat mūsu lietošanas noteikumiem